Staro vs. novo (nekad i sad)

Go down

Staro vs. novo (nekad i sad)

Post by Jelena on Wed Mar 05, 2008 7:13 am

Evo mog primera

NEKAD - https://www.youtube.com/watch?v=VxIG9CJy89s

SAD - https://www.youtube.com/watch?v=Q49xhkcrpPU&feature=related

Stavljajte i vi primere neke, a mozete i medjusobne komentare, a mozete se i izjasniti sta vam je bolje. U mom primeru, meni je pod nekad Smile Ovo danas ko androidi, alieni i roboti...
Jelena

Number of posts : 95
Registration date : 2008-02-26

View user profile

Back to top Go down

Re: Staro vs. novo (nekad i sad)

Post by Evgenija on Sat Mar 22, 2008 1:25 pm

al sto volim ove komentare.. I'm naturally skinny ....
sure you're not anorexic darling, you just comb your hair that way...
yeah.. teach grandma to make some donuts
enivej, tu kontrubjut tu d topik end pliz du frget maj privijs sarkezm....

Evo i mog primera retardacije evolucionog procesa na odredjenim frontovima...

NEKAD - https://www.youtube.com/watch?v=tXmLRHnoSAs

SAD - https://www.youtube.com/watch?v=dPWfhVCXQCU ili...
https://www.youtube.com/watch?v=JocaqyarVRs

Ovo sam prvo nasla (mada ima sto puta gorih primera i od ovoga) i suitable je za poentu... Wow, koja grafika i koja muzika... kako je ovo samo inventivno... kako su deca srecna sto gledaju ove divne crtace..
Kartun netvork moze slobodno da promeni ime u Kreten netvork...
Evgenija

Number of posts : 66
Registration date : 2008-03-07

View user profile

Back to top Go down

Post by E Nigma on Sat Mar 22, 2008 5:56 pm

Ех сад, ово је поређење јабука и крушака, "Мала сирена" је ремек дело свог времена. Било је и тада крша, само смо ми били релативно заштићени од њега: у доба комунизма, када је постојала само једна, државна телевизија, која није морала да брине за гледаност, програм (нарочито увозни) је морао да задовољи релативно високе критеријуме да би био приказан. Самим тим, ми смо имали прилике да видимо само мали, пажљиво прбрани део онога што се правило. Толико мали да смо их, иако су се дневно приказивала по два-три цртаћа, све одгледали по једно десет пута. Са друге стране, Cartoon network приказује цртаће по цео дан и не може себи да дозволи да се превише понавља и напросто мора да приказује све живо, а од тога вероватно ваља иста количина материјала као и раније, два три цртана дневно. Али зато гледаоци имају даљински, а и зна се кад иде који цртаћ (а, уосталом, постоји и свет ван ТВ-а). Wink
E Nigma

Number of posts : 105
Registration date : 2008-02-23

View user profile

Back to top Go down

Post by Evgenija on Sun Mar 23, 2008 4:03 pm

Oops! didn't know I've touched the nerv
Ipak cu glasati i za dobre stare reprize, nego svasta nesto nista, radi raznolikosti... bleh.. :p Kreten network is still the way I see it. I nije to poredjenje jabuka i krusaka, to je poredjenje kvalitetnih i nekvalitetnih crtaca Wink (ZA MENE Wink )
ako je komunizam zasluzan za ogranicenost onda demokratskoj sirini zahvalimo na retardiranosti... na kraju krajeva, teletabisi su bili pun pogodak...
flower smile
Evgenija

View user profile

Back to top Go down

Post by E Nigma on Sun Mar 23, 2008 4:43 pm

Па баш то, упоредила си један од најбољих старих цртаћа и најгоре од нових (мислим да су, од свега што сам видео, једино "Рен и Стимпи" гори од "Cow and Chicken") и на основу тога закључила да су раније цртаћи били бољи.

Исто тако би неко могао да упореди "Инспектора Драгуљчета" (цртеж и анимација: 1/10; дијалог: 0/10; прича: која прича?!; гегови: 6/10) и Воласа и Громита (за које се овде вероватно не би знало да није Колда), а који су 2005. добили Оскара за најбољи анимирани филм и Бафту (британска варијанта Оскара) за најбољи британски филм (уопште, не само анимирани), и још тону награда за анимацију, сценарио и све остало, и да каже како су цртаћи некада били никакви, али срећом данас имају све потребне квалитете. Wink

Ти као пример играног дечијег програма наводиш "Телетабисе" (који, узгред, нису намењени деци старијој од 5 година), а ја кажем "Чарли и фабрика чоколаде".

Истина је да има шкарта до миле воље, али исто тако има и много квалитетних остварења. Наравно да ће, кад на једно место скупиш 10 најбољих дугометражних и, рецимо, 30 најбољих кратких анимираних филмова који су изашли у педесет година од 1940 до 1990 и то упоредиш са дневним репертоаром Cartoon Networka изгледати да су цртаћи отишли дођавола, но ту антологију чини мање цртаћа него што се произведе за једну годину. С друге стране, ако погледаш шта је све изашло у прошлих 15-20 година ("Ice Age" први део, "Corpse Bride", "Monsters Inc.", "Madagascar", "Simpsons the Movie", "Finding Nemo"...) очигледно је да и даље има квалитета. Погледај неки од цртаћа који сам навео, разведриће те. Smile

Last edited by E Nigma on Sun Mar 23, 2008 5:40 pm; edited 1 time in total
E Nigma

View user profile

Back to top Go down

Post by Evgenija on Sun Mar 23, 2008 4:54 pm

Wow.. the Olympics are over, you win Wink cherry
Evgenija

View user profile

Back to top Go down

Post by E Nigma on Sun Mar 23, 2008 6:20 pm

Није поента у томе ко ће победити, надам се да си прочитала оно што сам написао, или барем болдовани део, има ту ствари које вреди погледати. Smile
E Nigma

View user profile

Back to top Go down

Post by Evgenija on Sun Mar 23, 2008 8:29 pm

Nije poenta takodje ni ozbiljno shvatiti sve sto sam ja napisala, i iskritikovati moje misljenje zato sto eto ..ti mislis drugacije... i verovatno si u pravu, sa svim tim silnim argumentima jelte... nije uopste bila poenta u tome, samo sam istakla da mi se vise svidja nekadasnji duh crtaca nego ovaj danasnji... a dosta toga boldovanog sam i sama pogledala (koliko sam upucena u navedene naslove to je vecinom radio Dizni takodje, tako da je i dalje ta kompanija glavna pokretacnica kada su dobri crtaci u pitanju) tako da potrebe za animiranim prozelitizmom ovde nema Wink
Evgenija

View user profile

Back to top Go down

Post by E Nigma on Sun Mar 23, 2008 10:29 pm

Ок, драго ми је да смо се разумели. Very Happy

[grumpy_mode] П.С. Од оних седам филмова које сам навео (осам ако рачунамо и "Чарлија..."), само два су Дизнијева. Дакле, има још добрих студија. [/grumpy_mode]
E Nigma

View user profile

Back to top Go down

Post by Evgenija on Tue Mar 25, 2008 2:42 am

Znas kako se kaze, dlaka u jajetu se i nekako nadje, al' aj nadji ti iglu u plastu sena... Wink

bar smo provalili sta ti radis u slobodno vreme, hocu reci kad upalis tv... znamo na koji kanal krece prstic prvo

Mnogo ti hvala sto si me prosvetlio do detalja koliko je "samo" Diznijevog i da postoje jos puuuno dobrih studija... to mi je mnogo znacilo, e sad moze Evgenija mirno da legne da spava, bas se sekirala oko svega...

[eri_mode] Evgenija je otisla malo da prilegne, pa reko malo da je odmenim cherry cherry cherry [eri_mode]
Evgenija

View user profile

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics